Jak zorganizować konferencję w hotelu

Kategoria: Blog

Jak zorganizować konferencję w hotelu

Konferencje i szkolenia to jedna z najpopularniejszych form dokształcania się, jak i rozwijania pracowników  oraz promocji firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw o różnych rozmiarach decyduje się na organizację takiego spotkania, jednakże warto pamiętać, że organizacja eventór o charakterze biznesowym zawsze i niezależnie od branży stanowi ogromne wyzwanie, wiążące się z dużą odpowiedzialnością. Udana konferencja zależy od bardzo wielu czynników, z których podstawowym jest miejsce jej organizacji. To właśnie standard i jakość obsługi oferowana przez pokój ma wpływ na sprawność przeprowadzenia eventu i zadowolenie jego uczestników.

Lokalizacja i standard miejsca

Szukając odpowiedniego obiektu musimy zdecydować, w jakim mieście będzie odbywała się konferencja. Jeżeli decydujemy się na event wyjazdowy, dobrze wybrać miejsca, w których łatwo zorganizować dodatkowe rozrywki. Świetnym rozwiązaniem jest Zakopane, obfitujące w różnego typu atrakcje. Istotne jest również, samo położenie hotelu. Najlepiej wybrać pensjonat w centrum, tak aby wszyscy uczestniczy konferencji mogli dotrzeć do niego z łatwością, niezależnie od tego, czy podróżują samochodem czy środkami komunikacji. Należy zadbać również o odpowiednią liczbę miejsc parkingowych. Dobra lokalizacja to oczywiście nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę organizując konferencję wyjazdową.  Bardzo ważny jest również standard obiektu. Rezerwując miejsce warto zwrócić uwagę nie tylko na design, ale również na przestronność lokalu oraz na dostępność sal konferencyjnych. Wiele hoteli pomaga również w organizacji imprez towarzyszących, takich jak zabawy taneczne czy imprezy na świeżym powietrzu.

Catering oraz obsługa techniczna

Bardzo ważnym elementem każdego tego typu eventu jest catering. Warto wybrać menu uniwersalne, w którym znajdą się zarówno opcje tradycyjne, jak i wegetariańskie. Pamiętajmy, że dobra kuchnia, obok walorów merytorycznych konferencji jest najważniejszym jej elementem. Ponadto żadna dobra konferencja nie obejdzie się także bez odpowiedniego zaplecza technicznego. Nowoczesny sprzęt w postaci rzutników, oświetlenia, ekranu przenośnego i innych urządzeń jest niezbędny w trakcie trwania prelekcji.Zostaw komentarz