Święta bożonarodzeniowe poza domem? Dlaczego nie?! (cz. I)

Kategoria: Blog

Święta w górach

Święta Bożego Narodzenia to rodzinny czas, który powinniśmy spędzać z najbliższymi. Niestety bardzo wiele osób przyznaje, że to właśnie w okresie bożonarodzeniowym dochodzi do wielu stresujących sytuacji, napięć, a nawet konfliktów. Spędzamy mnóstwo czasu na dekorowaniu mieszkania, sprzątaniu i gotowaniu, poszukiwaniu prezentów, a często brakuje go na to, aby spokojnie usiąść z rodziną i cieszyć się “magią świąt”.

Chociaż w naszej tradycji przyjęło się, że święta Bożego Narodzenia powinno obchodzić się w zaciszu domowym, coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w tym okresie. Czy słusznie? W serii składającej się z dwóch artykułów zastanowimy się, czy bożonarodzeniowy wyjazd to dobry pomysł oraz w jaki sposób można spędzić ten wyjątkowy czas poza ścianami swojego mieszkania.

Dlaczego warto spędzić Święta Bożego Narodzenia poza domem?

  • Bez świątecznych przygotowań. Generalne sprzątanie w pośpiechu, przygotowywanie świątecznych wypieków i 12 dań na wigilię, dekorowania domu, pakowanie prezentów — wiele osób na samą myśl o przedświątecznych przygotowaniach traci chęć na rodzinne biesiadowanie. Zamiast tego można spakować walizki i wyjechać na kilka dni w góry, gdzie w przytulnym hotelu zapewniającym ofertę świąteczną dla swoich gości można spędzić Święta Bożego Narodzenia, skupiając się tylko i wyłącznie na celebrowaniu tych wyjątkowych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Święta w górach – czyż nie jest to kusząca propozycja?!
  • Święta – czas dla bliskich. Zastanów się, jak wiele czasu można byłoby przeznaczyć rodzinie, gdyby nie przedświąteczne przygotowania. Święta powinny upłynąć na wspólnych rozmowach, kolędowaniu, spacerach. To właśnie w takich chwilach zacieśniają się więzy rodzinne, a cenne wspomnienia pozostają w pamięci dłużej niż wszystkie świąteczne prezenty.
  • Świętowanie i odpoczynek. Obecnie coraz trudniej znaleźć nam czas dla bliskich. Obowiązki zawodowe, codzienne troski, problemy osobiste sprawiają, że w domu trudno jest nam skupić się na odpoczynku. Zawsze jest coś do nadrobienia. Kilkudniowy wyjazd w góry to doskonała szansa, aby chociaż na chwilę zapomnieć o codzienności. Zmiana klimatu sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Warto więc podczas bożonarodzeniowego wyjazdu zaplanować też czas na aktywny wypoczynek.


Zostaw komentarz