Parki wodne w pobliżu Willi Excelsior

Kategoria: Blog

Aquaparki

Hydroterapia, czyli wodolecznictwo to jedna z najstarszych metod leczenia. Zalecana jest dla osób zdrowych celem zwiększenia ogólnej odporności organizmu czy redukcji stresu, jak i dla tych, które cierpią na liczne schorzenia, m.in. serca, układu krążenia, układu nerwowego czy dolegliwości bólowe. Warto podkreślić również, że wizyta w termach czy parkach wodnych to nie tylko dbałość o zdrowie, ale również fantastyczna zabawa. W Tatrach istnieje kilka ciekawych obiektów wodnych. Wybierając się do Zakopanego warto wpisać je w swój plan pobytu, ponieważ  wizyta w nich pozostawi nam fantastyczne wspomnienia. Idealną bazą wypadową, nie tylko do Aquaparków, ale również i innych atrakcji jest urocza, przedwojenna Willa Excelsior zlokalizowana przy samych Krupówkach. Eleganckie, przestronne pokoje i dobre miejsce komunikacyjne sprawią, że nasz wyjazd będzie niezapomniany.

Aqua Park Zakopane, czyli baseny z widokiem na Giewont

Zakopiański kompleks basenów termalnych położony jest na wzgórzu Antałówka, około 1,5 km od Willi Excelsior. Oprócz wielu atrakcji wodnych goście mają zapewnione to, co w górach najlepsze, czyli zapierające dech w piersiach widoki. To obiekt o profilu zarówno sportowym, jak i rekreacyjno-leczniczym i rozrywkowym. Niezależnie od panującej na dworze temperatury kompleks oferuje najlepszą zabawę. W ofercie Aqua Parku Zakopane znajdują się dwa kryte baseny  rekreacyjny z trzema torami pływackimi oraz rekreacyjny z biczami, kaskadami wodnymi, gejzerami, przeciwprądami, masażami i leżakami podwodnymi. Wewnątrz hali basenowej znajduje się równie brodzik dla dzieci.

Gorący Potok

Niecałe 22 km od Willi Excelsior, w Szaflarach znajduje się inny park wodny nazywany Gorącym Potokiem. Podstawą działania tego miejsca jest wykorzystanie unikalnych właściwości wody termalnej, pochodzącej z miejscowego źródła. Gorący Potok to zespół obiektów stworzonych z myślą o harmonijnym wypoczynku w pięknym otoczeniu. To przestrzeń, która dedykowana jest wszystkim ceniącym naturalne formy rekreacji. Znajdziemy tu tzw. strefę ogólną z rwącą rzeką i ogromnym terenem rekreacyjnym, strefę wellness z kąpielami borowinowymi, saunami, parną chatą, jacuzzi. Dopełnieniem przestrzeni są specjalnie przygotowane piaszczyste i trawiaste plaże.Zostaw komentarz