Parki linowe – atrakcje w okolicach Willi Excelsior

Kategoria: Blog

Parki linowe – atrakcje w okolicach Willi Excelsior

Podczas wakacji w Zakopanym każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne widoki i wspaniałe szlaki są idealne dla amatorów górskich wędrówek. Osoby lubiące kontakt z kulturą etniczną mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej. Natomiast liczne SPA i nieodległe baseny termalne są świetną ofertą dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swój wygląd. Jedną z ciekawszych atrakcji okolicy są parki linowe. Gwarantują one wiele emocji i możliwość podziwiania tatrzańskiej natury z zupełnie innej perspektywy. Świetne położenie Willi Excelsior – tuż przy samych Krupówkach – pozwala na cieszenie się wszystkimi atrakcjami Zakopanego, bez zbędnego tracenia czasu na dojazdy.

Podhalańskie parki linowe

Podhalańskie parki liniowe to wyzwanie dla każdego, niezależnie od wieku. To nic innego, jak zespół różnego rodzaju mostów linowych, przeszkód oraz zjazdów tyrolskich pomiędzy podestami umieszczonymi na drzewach. Kładki rozmieszczone są na różnej wysokości, więc znajdziemy takie ułożone na 20 – 30 cm idealne dla najmłodszych oraz te znacznie wyższe. Swoich sił możemy spróbować bez względu na formę w jakiej się znajdujemy. Każdy park oferuje trasy o różnym poziomie trudności, dlatego bez żadnych problemów możemy dobrać trasę do swoich umiejętności. W paku dostajemy odpowiedni sprzęt wspinaczkowy, którego podstawę stanowi uprząż alpinistyczna, najczęściej biodrowa. Dzięki temu na trasie jesteśmy w stu procentach bezpieczni. Każda uprząż wyposażona jest w lonże z karabinkami automatycznymi, które przypina się do lin asekuracyjnych. Absolutną koniecznością jest również kask. Po otrzymaniu sprzętu przechodzi się krótkie szkolenia, podczas którego obsługa tłumaczy podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Strój do parku linowego

Spraw ubioru do parku linowego podobnie jak w przypadku górskich wędrówek – powinna być oczywista. Jednakże w wielu przypadkach spotkać można osoby w klapkach czy sukienkach. Niestety wpływa to niekorzystnie na bezpieczeństwo. W tego typu miejscach obowiązuje strój sportowy. Ważne, aby ubrania dobrze zakrywały ciało, ponieważ uprząż może powodować otarcia. Nie jest konieczne posiadanie specjalnych butów, ważne jednak aby dobrze trzymały się stopy i zakrywała ją w całości.Zostaw komentarz