Majówka w Zakopanem

Kategoria: Blog

majówka zakopane

Przy dobrej organizacji czasu majówka w 2018 roku wygląda imponująco. Zakładając, że weźmiemy 3 dni urlopu ( 31 kwietnia, 2 i 4 maja) możemy wypoczywać aż przez dziewięć dni. Dlatego warto już teraz zorganizować sobie ten czas. Idealnym miejscem na spędzenie majówki jest Zakopane. Niezależnie od pogody i upodobań każdy tam coś dla siebie znajdzie. Planując urlop w Zakopanym należy przede wszystkim znaleźć odpowiadający nam hotel. Następnie możemy przystąpić do planowania kolejnych atrakcji. Najlepsze zakopiańskie pensjonaty, jak np. Willa Excelsior mają przygotowane specjalne, majówkowe oferty dla pasjonatów gór i kultury góralskiej.

Doskonały wypoczynek w Willi Excelsior

Willa Excelsior położona jest w samym centrum Zakopanego. To zabytkowy, wybudowany w dwudziestoleciu międzywojennym budynek, w którym niegdyś mieścił się ośrodek Pod Berłami. Mimo modernizacji współczesna Willa Excelsior nie zatraciła klimatu przedwojennych, zakopiańskich willi. To idealne miejsce na wypoczynek, ponieważ znajduje się ona kilka minut od ul. Krupówki, jak również w bliskiej odległości od górskich szlaków turystycznych, takich jak: Droga do Białego, Droga do doliny Strążyskiej, Droga pod Reglami. Dużym plusem willi jest także bogata oferta noclegowa. Znajdziemy tam pokoje jedno-, dwu, trzy- i czteroosobowe. Dla wymagających przygotowany jest również przestronny czteroosobowy apartament z tarasem. Ponadto każdy pokój ma własną wygodną łazienkę, telewizję oraz dostęp do Internetu.

Ulica Kościeliska – dla tych, którym góry nie wystarczą

Kiedy pogoda nie sprzyja zdobywaniu górskich szczytów warto poznać lepiej Zakopane. Jednym z najciekawszych miejsc w mieście jest ulica Kościeliska, na której znajdziemy najstarszą zabudowę. Piękne, bogate zabytkowe domy reprezentują typową dla Zakopanego górską architekturę. Ulica biegnie wzdłuż potoku Cicha Woda. Podczas spaceru jej biegiem można natknąć się między innymi na ponad stuletnią chałupę przekształconą w karczmę, kościół oraz cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Przy ulicy Kościeliskiej leży również willa Koliba przekształcona na bardzo ciekawe Muzeum Stylu Zakopiańskiego.Zostaw komentarz