Jesień w Zakopanym

Kategoria: Blog

jesien w gorach

Jesień, podobnie jak każda inna pora roku jest idealnym czasem na wizytę w Zakopanym. Upstrzone kolorami jesieni widoki stają się jeszcze piękniejsze, a charakterystyczna zakopiańska zabudowa wygląda jak wyjęta z innej epoki. Ponadto jesienią w Zakopanym nie spotkamy aż tylu turystów, jak zazwyczaj, co zdecydowanie służy wypoczynkowy. Sezon jesienny jest również bardziej przystępny dla naszych kieszeni. Wiele hoteli, nawet tych w samym centrum, ma specjalne oferty jesienne, pozwalające na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Jednym z nich jest przepiękna Willa Excelsior, która umiejscowiona jest przy samych Krupówkach.

Aktywny wypoczynek

Jesienna pogoda bywa kapryśna, bywają piękne słoneczne dni, jak również te chłodniejsze i bardziej chmurne. Jeżeli mamy szczęście i pogoda nam dopisuje lub zwyczajnie nie boimy się deszczu, jesień jest idealnym czasem na aktywny wypoczynek. Można zdobyć jeden z trudniejszych szczytów, jak Rysy, Orlą Perć lub wybrać się na spokojny spacer którąś z pięknych tatrzańskich dolin. To również idealna pora na rowerowe wycieczki, co znacznie ułatwiają trasy rowerowe wyznaczone w całym Zakopanym. Warto podkreślić, że w mieście znajdziemy również punkty, w których można wypożyczyć rower.  Bez względu na rodzaj zwiedzania po drodze czekają nas wspaniałe widoki na tatrzańskie szczyty i doliny. Dodatkowo na szlakach panuje względny spokój, więc nie będziemy musieli przepychać się przez tłumy turystów.

Zwiedzanie Zakopanego

Zakopane oferuje również wiele atrakcji w przypadku gorszej pogody i dla wszystkich, którzy nie przepadają za pieszymi wędrówkami, a chcą cieszyć się pięknem jesiennych gór.  W Zakopanem znajduje się wiele muzeów, które warto odwiedzić, aby poznać specyfikę kultury góralskiej. Do jednych z najbardziej popularnych jest założone w 1888 roku Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego. Warto podkreślić, że to jedno z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce, e którym można zobaczyć kolekcje sztuki ludowej, strojów regionalnych oraz flory i fauny Tatr.Zostaw komentarz