Jazda konna po górach

Kategoria: Blog

jazda konna w polskich górach

Jazda konna jest sportem, który posiada bardzo wiele zalet. Po pierwsze rozwija koordynację ruchową oraz równowagę. Ruchy, jakie oczekiwane są od jeźdźca wymagają wysokiej świadomości ciała. Podczas jazdy konnej należy wykorzystywać wiele mięśni, przede wszystkim brzucha, pleców, ramion i nóg. W tym wypadku nie liczy się siła fizyczna jeźdźca, ale mocne i elastyczne mięśnie, które są pomocne w utrzymaniu równowagi. Co więcej jazda stępem, podobnie jak spacer, stymuluje pracę organów wewnętrznych, wspomaga działanie wątroby i procesy trawienne. Podczas tego typu aktywności fizycznej spalamy wiele kalorii i poprawiamy metabolizm.   Ale jazda konna to coś więcej, to przede wszystkim przyjemność, jaką daje kontakt z wyjątkowym zwierzęciem. Osoby, które choć w niewielkim stopniu miały styczność z końmi mogą spróbować tej aktywności, wybierając pokonywanie dostosowanych do tego szklaków górskich konno.

Zakopane z siodła

Jednym z najchętniej wybieranych miejsc wypoczynkowych na Podhalu jest Zakopane. To piękne, pełne atrakcji i zapierających dech w piersiach widoków miasto. Pierwszym krokiem, kiedy już tu zawitamy, warto znaleźć odpowiedni nocleg. Świetnym miejscem jest Willa Excelsior – pensjonat w Zakopanem. Posiada ona niezwykły przedwojenny klimat, który przyciąga gości z całej Polski. Jest także usytułowany w dogodnej lokalizacji, która pozwala cieszyć się wieloma atrakcjami regionu. Między innymi do wielu podhalańskich stadnin. Przystosowane są one zarówno dla entuzjastów jazdy konnej, jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z jeździectwem.

Bezpieczeństwo, sport i kontakt ze zwierzęciem

Jak zostało wcześniej podkreślone, podhalańskie stadniny są dostosowane dla każdego, kto czuję potrzebę kontaktu ze zwierzęciem. Jest tak, ponieważ we wszystkich znajdziemy doświadczonych instruktorów i ufne, dobrze ułożone zwierzęta. Dzieci mogą spróbować swoich sił na grzebiecie kucyka – instruktor oprowadzi je i ułatwi pierwszy kontakt ze zwierzęciem. Nieco starsi nauczą się podstawowych ruchów i przełamią lęk na opanowanych koniach. Zaawansowani mogą udać się na wycieczkę leśnymi drogami. Trudność tras dostosowana jest do poziomu uczestników.Zostaw komentarz