Cechy dobrej sali konferencyjnej

Kategoria: Blog

Sala konferencyjna

 

Seminaria, konferencje oraz różnego typu szkolenia to domena nie tylko dużych korporacji. Tego typu spotkania pozwalają na szybkie i przystępne przekazanie wiedzy czy informacji pracownikom firm, fundacji czy nawet małych projektów. Aby jednak można to było zrobić wygodnie i w przystępny sposób potrzebna jest odpowiednio wyposażona sala konferencyjna. Jakie wymogi powinna spełniać?

 

Miejsce i wygoda

 

Nie bez znaczenia jest lokalizacja sali konferencyjnej. Bywa, że seminaria czy szkolenia organizowane są dla osób z całej Polski, często w atrakcyjnych miejscach i na kilka dni wraz z noclegami grupowymi w Zakopanem, nad morzem czy innym atrakcyjnym miejscu. Powinno być ono zlokalizowane raczej blisko centrum miasta i oczywiście nowocześnie wyglądające. W miłych oku wnętrzach zdecydowanie lepiej się racuje. Krzesła powinny być wygodne a ich ilość nieco większa niż zaproszonych osób. Zawsze może trafić się dodatkowy, niespodziewany gość. Zwracajmy także uwagę na wielkość sali konferencyjnej i dopasowujmy ją do ilości zaproszonych. Tłok negatywnie wpływa na komfort prowadzonych seminariów czy spotkań.

 

Aspekty techniczne

 

Wyposażenie sali konferencyjnej, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy jej wyborze to przed wszystkim rzutniki multimedialne wraz z dużym ekranem oraz odpowiednie nagłośnienie. To drugie nie tylko pozwala na pokazywanie treści multimedialnych, ale też odciąża prowadzących. Praca głosem przez kilka godzin bez pomocy mikrofonu potrafi zmęczyć najbardziej odpornych i doświadczonych. Dodatkowe tablice łatwościeralne i inne rozwiązania to większy komfort, jednak to aspekty techniczne są najważniejsze.

 

Na koniec warto też dopytać właścicieli sali o kwestię cateringu. Profesjonalna sala konferencyjna służy obsługą w tym zakresie, oferując gościom możliwość skorzystania ze stolika kawowego czy też drobnego poczęstunku. Część oferuje również pełne usługi gastronomiczne. Dzięki temu możemy kwestię obsługi gości konferencji załatwić kompleksowo w jednym miejscu.Zostaw komentarz