Wyjazd firmowy. Pomysł na integrację pracowników.

Kategoria: Blog

Wyjazd firmowy

Obecnie praca wielu firm opiera się w ogromnej mierze na pracy zespołowej, podziale obowiązków i konsolidacji grupy pracowniczej. Na wartości zyskuje nie tylko merytoryczna wiedza i umiejętności kadry, ale także zdolności liderskie i motywująca atmosfera. Pracodawcy i szefowie działów szukają rozwiązań pomagających scalić niewielkie grupy pracowników. Jednym z nich są wyjazdy firmowe, często połączone z seminariami i szkoleniami. To szczególnie dobry pomysł w wypadku nowych pracowników, którzy wymagają integracji.

 

Przyroda przyjacielem pracownika

 

Wyjazd firmowy bardzo rzadko przybiera postać zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem. Częściej działa raczej jako wyjazd paczki znajomych z pracy, nawet jeśli nie wszyscy członkowie grupy się znają. Może to być wypad do pensjonatu z Zakopanem, czy spływ kajakowy. Pomysłów jest tyle, ile kreatywnych osób w firmie. Oczywiście dla wyjeżdżających przygotowane zostają odpowiednie atrakcje, często skupione wobec działań grupowych. Celem bowiem jest nie tylko zadbanie o komfort pracowników, ale także rozwijanie ich umiejętności współpracy. Jedną z naczęściej wybieranych form aktywności jest wspinaczka. Trzeba przyznać, że nic tak nie pomaga pracować nad zaufaniem, jak wzajemna asekuracja na wysokości.

 

Przyjemne z pożytecznym

 

Rzecz jasna wyjazd pracowników może być też świetną okazją do poszerzenia wiedzy branżowej lub prezentacji nowego projektu. W miejscach noclegowych posiadających salę konferencyjną w przerwie między rozrywką często organizowane są szkolenia, seminarie czy prezentacje. W pewien sposób pomaga to także w kojarzeniu wspólnych przeżyć z atmosferą w firmie.

 

Wyjazdy firmowe zyskują coraz większą popularność z racji tego, że są najzwyczajniej w świecie opłacalne. Odpowiednio zgrana grupa jest bardziej wydajna, a w wypadku specyficznych rodzajów prowadzonych działań bez ścisłej współpracy po prostu nie sposób rozpocząc danego projektu. Dlatego większość obiektów oferujących noclegi dla grup w dużej mierze funcjonuje w oparciu o tego typu gości.Zostaw komentarz