Weekend w Zakopanem

Kategoria: Blog

Weekend w Zakopanem

Weekendowy wypad do Zakopanego może być przyjemnym przerywnikiem codziennej monotonii. Znajdziemy tu wszystko, co konieczne jest do miłego spędzania czasu. Są tu zarówno muzea i tętniące życiem atrakcje turystyczne, jak również spokój i majestatyczność gór, idealna dla osób oczekujących spokojnego wypoczynku. Niezależnie od tego jaki tryb wypoczynku wybieramy, warto znaleźć pokoje blisko Krupówek, czyli najbardziej reprezentacyjnej ulicy w Zakopanem. Pozwoli to na szybkie przemieszczanie się po interesujących nas punktach miasta.

Zakopiańskie atrakcje

Nie sposób wymienić wszystkich ciekawych atrakcji miasta. Jednakże istnieje kilka ciekawych obiektów, które warto zwiedzić. Jeśli zatrzymaliśmy się w okolicach Krupówek, mamy niezwykle blisko do stacji kolejki, którą wjedziemy na Gubałówkę. Z góry rozciąga się niesamowity widok na panoramę Tatr i Zakopanego. Na Gubałówce znajdziemy zjeżdżalnię grawitacyjną, gospody, parki linowe. Zimą dodatkowo park narciarski, tory saneczkowe, etc. Będąc w Zakopanem warto udać się również do Muzeum Tatrzańskiego, znajdującego się przy ulicy Krupówki 20. Zbiory w nim zgromadzone związane są z Tatrami, folklorem oraz kulturą góralską. Jeśli chcemy zobaczyć najstarszy budynek w mieście, należy udać się na Kościelisko. Mieści się tam drewniany, zabytkowy kościół wybudowany w roku 1847. Obok kościoła mieści się Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są zasłużeni dla miasta ludzie. Na uwagę zasługują nagrobki wykonane przez Władysława Hasiora. Innym miejscem, które na pewno warto zobaczyć jest Wielka Krokiwew, czyli kompleks skoczni narciarskich. Wielka Krokiew jest świetnym punktem widokowym.

Atrakcje w Tatrach

Nawet jeśli nie jesteśmy fanami aktywnych rozrywek, jest kilka miejsc w Tatrach, których trudno nie zobaczyć. Na pewno warto wybrać się na spacer Doliną Kościeliską, która jest jednym z bardziej malowniczych miejsc, jednocześnie będąc dobrze przystosowaną do ruchu turystycznego. Po drodze można zwiedzić też kilka jaskiń, np. Jaskinię Mroźną. Warto również zobaczyć Morskie Oko leżące w Dolinie Rybiego Potoku.Zostaw komentarz