Pobyt w Zakopanem: trasa rowerowa do Doliny Chochołowskiej

Kategoria: Blog

trasa rowerowa do Doliny Chochołowskiej

Przebywając w jednym z hoteli lub pensjonatów w Zakopanem z pewnością nie możemy narzekać na nudę. Zarówno w samym mieście, jak i niedalekich okolicach zajęcie dla siebie znajdzie każdy: wielbiciel dobrego jedzenia, nart czy pieszych podróży. Również rowerzyści mogą liczyć na dużą ilość pięknie położonych tras, które zapewniają wspaniałe widoki niekoniecznie kosztem organizowania całodniowej wyprawy. Jedną z ciekawszych jest trasa prowadząca z Zakopanego do Doliny Chochołowskiej i z powrotem.

 

Płasko i pięknie

 

Trasa prowadząca z Zakopanego do schroniska położonego w dolinie to dobry wybór dla turystów rowerowych nastawionych raczej na rekreację niż pokonywanie granic własnej wytrzymałości. Bez trudności pokonają ją rodziny z dziećmi, osoby starsze oraz takie, które na codzień nie lubują się w sporcie. Liczy ona bowiem sobie zaledwie dwadzieścia pięć kilometrów i nie obfituje w wymagające podjazdy. Na dobrą sprawę można przejechać ją w dwie, do dwóch i pół godziny, należy się jednak przygotować się na kilka przystanków. Głównie po to by napawać oczy pięknem Tatr.

 

Dojazd do Doliny Chochołowskiej

 

Trasę należy rozpocząć na Krupówkach i kierować się na ulicę Kościeliską, następnie Skibówki i Krzeptówki. W ten sposób wyjeżdżamy z Zakopanego, mijając niebawem wlot do Doliny Kościeliskiej. Początek drogi to głównie asfalt, który następnie zastępują kocie łby. Jazda nie sprawia jesdnak problemu a uskoki nie są zbyt mocne. Po drodze czekają nas piękne widoki i kilka malowniczych, niewielkich wiosek. Miłym przystankiem będzie wizyta przy biegnącym obok drogi strumieniu. Wjeżdżając do Doliny Chochołowskiej możemy z kolei napawać oczy fascynującymi formacjami skalnymi. Mijamy niewielkie wzniesienie i docieramy do urokliwego schroniska, gdzie możemy odpocząć i posilić się, a także pospacerować po okolicy. Następnie tą samą drogą wracamy do Zakopanego, choć istnieje również możliwość zanocowania w schronisku. To idealny plan na weekendową wycieczkę lub po prostu krótki wypad z jednego z miejsc noclegowych w Zakopanem.Zostaw komentarz