Jak zorganizować spotkanie integracyjne. Miejsce, data, wyżywienie.

Kategoria: Blog

wyjazd integracyjny

W dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy są dobre kontakty między pracownikami. Dotyczy to zwłaszcza nowych osób, a niekiedy całych zespołów, które powinny być zgrane aby z marszu zabrać się do wykonywania obowiązków. Stąd rosnąca popularność wyjazdów integracyjnych, które mają za zadanie scalić grupę i zwiększyć przywiązanie pracowników do miejsca pracy. O czym należy pamiętać organizując tego typu wyjazd?

Zrób wywiad środowiskowy

Podstawowa zasada przy organizacji to: zrób tak, żeby zadowolić jak największą ilość osób. Wszystkich z pewnością nie zdołasz. Im większa grupa tym bardziej różnorodne oczekiwania. Warto jednak w miarę możliwości przeprowadzić ankietę lub chociaż wywiad środowiskowy, aby mieć ogląd na gusta współpracowników. Pozwoli to w doborze miejsca i przygotowania dodatkowych atrakcji. Warto między innymi dowiedzieć się, czy w grupie wyjazdowej nie ma wegetarian lub osób uczulonych na dane składniki. Znacznie ułatwi to organizowanie wyżywienia.

Miejsce i czas wyjazdu

Oczywiście najważniejsze jest gdzie jedziemy i kiedy. Jeśli chodzi o miejsce to Polska oferuje wspaniałe widoki i atrakcje turystyczne w każdym swoim zakątku. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę jakość bazy noclegowej. Małe miejscowości mogą mieć problem z zapewnieniem komfortowego zakwaterowania większej grupie. Dobrym rozwiązaniem jest pensjonat w Zakopanem lub innym miejscu aktywnym turystycznie. Tego typu obiekty często specjalizują się wręcz w obsłudze wyjazdów integracyjnych.

Gdy już wiemy gdzie pojedziemy, na podstawie wcześniejszych wywiadów i ankiet oraz kalendarza firmowego ustalmy dogodny termin wyjazdu. Z reguły kierownictwo bierze aktywny udział w wydarzeniu i nie powinno sprawiać problemu załatwienie dla wyjeżdżających urlopów. Najpowszechniejszym środkiem transportu jest wynajęcie busa lub autokaru. W ten sposób będziemy mieć wszystkich członków grupy w jednym miejscu i unikniemy poszukiwania się na dworcu czy lotnisku.

 Zostaw komentarz