Atrakcje turystyczne Zakopanego i okolic

Kategoria: Blog

Atrakcje turystyczne Zakopanego

W naszym kraju znajduje się wiele wspaniałych miast, zabytków i malowniczych krajobrazów, jednak bez wątpienia kilka miejscowości możemy nazwać głównymi polskimi kurortami. Na południu takim miejscem jest zimowa stolica Polski, czyli Zakopane. Rok do roku odwiedzają je turyści nie tylko z kraju, ale całego świata. Wspaniałe położenie łączy się tu z wysokiej jakości bazą turystyczną. Odwiedzający bez problemu znajdą pansjonat w centrum Zakopanego, a miejsc noclegowych w okolicy również jest pod dostatkiem. Również atrakcji do odwiedzenia nie zabraknie.

 

Słynny deptak i sportowy klasyk

 

Krupówki to zakopiański deptak, który spełnia wszystkie potrzeby turystów. Znajdziemy tu ogromny wybór lokalnych knajpek serwujących góralską herbatę czy klasyczne dania. Liczne stragany kuszą ogromną liczbą pamiątek i lokalnych wyrobów, a klasyczna zabudowa cieszy oko. Niejeden zwiedzający dziwił się, jak szybko mija tu czas.

 

Odwiedzając Zakopane warto również odwiedzić Wielką Krokiew, skocznię narciarską kojarzącą się z ogromnymi sukcesami krajowych sportowców. Widok z góry może przyprawić o szybsze bicie serca, z pewnością jest jednak wart obejrzenia.

 

Cuda natury

 

Jednak Zakopane to rzecz jasna kontakt z pięknem Tatr. Podróżując po górskich szlakach możemy się wyciszyć i kontemplować wspaniałe widoki. I oczywiście zdobywać szczyty.

 

Szczególnie godna polecenia jest wizyta na Gubałówce. Z jej szczytu możemy podziwiać jednocześnie szczyty Kasprowego Wierchu, Giewontu oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Widok warto jest każdego przemierzonego metra.

 

Miłośnicy pięknych plenerów i spacerów nie mogą ominąć Doliny Kościeliskiej. Niemal dziewięciokilometrowy spacer cieszy oko między innymi widokiem bram skalnych. W ciepły dzień turyści nie wyobrażają sobie lepszego miejsca na przechadzkę.

 

Zakopane i jego okolice posiadają oczywiście wiele więcej ciekawych miejsc godnych zobaczenia. Do tej miejscowościZ nie można przyjechać raz i nigdy nie wrócić, co roku możemy odkryć w nim coś nowego.

 Zostaw komentarz